Auction 73
73-456 Finckelthaus,S.
Observationes practicae, (in laudatissimis, quae Lipsiae vigent, dicasteriis Saxonicis, curia suprema, consistorio electorali, et facultate juridica, ex jure civili, canonico imperiali, Saxonico et constitutionibus electoralibus sedulo collectae, nec tantum rationibus dubitandi ac decidendi ut plurimum adornatae, sed et praedictorum collegiorum aliorumque judiciorum, facultatum et scabinatuum, praejudiciis, sententiis atque responsis, cuilibet observationi subjectis corroboratae). 4°. Mit Kupfertitel. 26 (von 27, ohne Drucktitel) Bl., 1396 S., 26 Bl. Blindgepräg. Schweinsldr. (dat. 1636) über Holzdeckeln.
VD 17, 1:059963 Y. Erste Ausgabe der wichtigen Quelle zur sächsischen Rechtsgeschichte. - Etw. gebräunt. - Beiliegt: Münchmayer,M. Selectae enucleationes casuum juridico-practicorum ... Nur Bd. 1 von 2. Liechtenthaler in Sulzbach für Buggel in Nbg. 1700.