Auction 124:

  Auction 89

89-447

Hippolytus,S.

Opera, non antea collecta, et partem nunc primum e MSS. in lucem edita Graece et Latine. Accedunt virorum doctorum notae et animadversiones, ac praeter aliorum commentarios in monumentum Paschale Sancti Martyris tabula triplici aenea expressum, dissertationes integrae virorum clarissimorum Francisci Blanchini, et Jo. Vignolii, atque ex Virginii Valsechii et Philippi a Turre scriptis excerpta S. Hippolytum spectantia. Subjuncta Appendix scriptorum dubiorum, supposititiorumque, nec non quaecunque reperiri potuere ex lubricationibus Hippolyti Junioris Thebani. Curante Jo. Alberto Fabricio, Lipsiensi, ...2 Tle. in 1 Bd. Hbg., Liebezeit 1716-18. Fol. Mit gest. Titelvign. u. 5 Kupfertaf. XXII S., 1 Bl., 284, 52 (Appendix) S.; 4 Bl., 420 S., 4 Bl. Hldr. d. Zt. mit goldgepr. Rsch. (Ob. Kap. mit Ausriss, Gelenke tls. eingeriss., tls. berieb. u. best.).

VD 18 12001503-001. Ebert 9770b. Seltene erste Sammelausgabe der Werke d. römischen Märtyrers. - 3 Taf. zeigen Stauen d. Heiligen, 1 Taf. mit Münzdarst. - This is the earliest printed collection of the works of Saint Hippolytus in Greek and Latin. It also includes fragments of his works preserved only in Arabic and printed here in Arabic along with a Latin translation. This work is edited by Johann Albert Fabricius (1668-1736), the German classical scholar and greatest of the 18th century bibliographers. - Nur leicht stockfl., Vors. tls. fl., einige Ecken geknickt.

Hippolytus,S. | Bild Nr.1

Hippolytus,S. | Bild Nr.1

Next auction 124

takes place in July, 07-09. 2022