Auktion 64

64-384

Justinianus (Giustiniani),L.

Opera. (Ed. H.Caballus Brixsensis). 19 Tle. in 2 Bdn. Brixen, Angelus Britannicus März 1506. Fol. Prgtbde. d. 17. Jhts. (Neu aufgebunden, Rckn. erneuert, gebräunt u. fl., Gelenke tls. eingeriss., Bandbez. a. d. Rckn. verwechselt).

Adams J 703 (nur Tl. 1-6) Panzer VI, 339. Erste Gesamtausgabe. - Enthält: I. Epistola. 8 Bl. - II. Vita de Bernardus Justinianus. 14 Bl. - III. Lignum vitae. 98 Bl. - IV. De disciplina. 64 Bl. - V. De spirituali et casto verbia animaeque connubio. 96 Bl. - VI. Fasciculus amoris in coena domini. 70 Bl. - VII. De triumphali agone Christi. 102 Bl. - VIII. Opusculum de interiori conflictu. 26 Bl. - IX. De comptunnctione et complanctu christianae perfectionis et animae reformatione ad perfectionem. 20 Bl. - X. Sermones in sanctorim solennitatibus. 84 (d.le.w.) Bl. - XI. De corpore christi. 14 Bl. - XII. De vita solitaria. 34 Bl. - XIII. Opusculum de contemptu mundi. 34 Bl. - XIV. Opusculum de spirituali interitu...30 Bl. - XV. De institutione et regimine praelatorum. 68 Bl. - XVI. De obientia. 54 Bl. - XVII. De humilitate. 56 Bl. - XVIII. De perfectionis gradibus. 38 Bl. - XIX. Epistolae. 5 (ohne d. le. w.) Bl. - 2 Bl. Korrecturen. - In den Teilen I, III u. IV sind insgesamt 18 Bl. durch beidseitige Faksimiles auf altem Papier ergänzt. Wenige alte Marginalien, tls. etw. wasserrandig, sonst gutes u. breitrandiges Ex. Vors. erneuert.

Justinianus (Giustiniani),L. | Bild Nr.1