Auction 80
80-368 Paoletti,A.
Discursus Praedicabiles, Sive Viridarium Sacrarum Concionum. A Dominica In Albis Usque Ad Dominicam Adventus, ex plantis Sacrae Scripturae ... consitum... Köln, Demen 1677. 4°. Mit Holzschn.-Titelvign. 6 Bl., 258 S., 20 Bl. - Angebunden: Ders. Quadragesimale; Sive Discursus Praedicabiles In Omnes Totius Quadragesimae Dominicas Et Ferias... Köln, Demen 1677. 8 Bl., 564 S., 26 Bl. Ldr. d. Zt. mit goldgepr. Rsch. (Leicht verzogen, tls. berieb. u. best., Hdeckel mit Wurmspuren).
VD17 12:205821X. u. VD 17 4620:715664Z. - Predigtsammlungen des Augustiner-Eremiten Agostino Paoletti, alias Gostantio Talpiteo (1600-1671). - Erstmals 1664 erschienen. - Etw. gebräunt, tls. stockfl. Hs. Besitzverm. a. T.