Auction 112:

  Auction 71

71-363

Meinders,H.A.

Tractatus hist.-polit.-juridicus de Statu Religionis et Reipublicae sub Carolo Magno et Ludovico Pio in Veteri Saxonia, sive Westfalia. Acc. Commentarius ad Capitulationes Caroli Magni de Partibus Saxoniae, nec non Diss. de Origine et Jure Decimarum in Westfalia. Lemgo, Meyer 1711. Kl.4°. Mit gest. Front. 4 Bl., 520 S., 18 Bl. - Angebunden: Ders. Thesaurus antiquitatum Francicarum et Saxonicarum, tam sacrarum quam prophanarum...Lemgo, Meyer 1710. 184 S. - (Ders.). Vindiciae libertatis antique Saxonicae sive Westfalicae et justa explicatio diplomatis Carolini Trutmanno Comiti praetense dati Anno 779 contra illustrem Dominum Rhetium, et celeberrimum Dominum Coccejum ... Ebda. (1713). 59 S. - Beier,A. Advocatus Rerum Opificialium Peritus, Sive Processus Mechanicarum Causarum Forensis Absolutus, Per universa sua Capita. Non casibus modo Practicis; nec tamen nisi Mechanicis diversarum Artium atque Provinciarum ventilatis; Verùm, Omnis generis Juribus Mechanìcorum atque moribus... Frankfurt u. Lpz., Stößel 1705. Mit gest. Portr. 3 Bl., 413 (statt 421, ohne S. 129-136) S., 12 Bl. - 1 weitere Beibindung. Prgt. d. Zt. (Gebräunt, tls. fl., berieb. u. best.).

I. Bd.1 eines auf 12 Bde. angelegten "Thesourus antiquitatum Francicarum et Saxonicarum". - Etw. gebräunt, tls. stockfl. Gekauft wie besichtigt.

Meinders,H.A. | Bild Nr.1

Meinders,H.A. | Bild Nr.1

Next auction 112

takes place on February 14 and 15, 2020