Auktion 100
100-363 Franck,C.
Exercitationes Anti-Limborchianae, de praecipuis inter lutheranos & remonstrantes sive arminianos controversiis, Dn. Philippi a Limborch... Kiel, Reumann 1694. Kl.4°. 12 Bl., 508 S., 22 Bl. - Angebunden: Ders. Specimen controversiarum, quae ecclesiae lutheranae cum remonstrantibus intercedunt... anno 1673 primum editum. 182 S., 1 Bl. Einf. spät. Pbd. (Fleckig u. best.).
VD 17, 39:132502 V. Erste Ausgabe. (1642-1704) war ab 1665 Prof. der Logik u. Metaphysik an der neuerrichteten Universität Kiel. - Etw. stockfleckig, ohne flieg. Vors.