Auktion 71
71-3596 Möbius,T.
Catalogus librorum islandicorum et norvegicorum aetatis mediae editorum versorum illustratorum. Skaldatal sive poetarum recensus eddae upsaliensis. Lpz., Engelmann 1856. XII S., 1 Bl., 206 S., 1 Bl. Hldr. erste Hälfte 20. Jhdt. (Etw. berieb., leicht best.).
NDB XVII, 603 f. Erste Ausgabe. - Nur vereinzelt minimal fleckig. - Exlibris. - Beiliegen: Buchheim,G. Thule... Bln., Staritz 1930. - Unger,C.R. Gammel Norsk Homiliebog (Codex Arn. Magn. 619 QV). Oslo 1864. - Nova Orbis Literati auqe mense Octobri anni 1729 Hafniae... Kopenhagen, Schmidtgen 1729.