Auction 55

55-344

Sammelband

von 7 theologischen Disputationen u. Dissertationen. Kl.4°. 1621-30. Prgt. d. Zt. unter Verwendung e. alten Handschrift mit Initialen in Rot und Blau. (Etw. gebr., tls. berieben u. bestoßen, es fehlen die Schließbänder).

Enthält: I. Matthiae,C. Exercitationum theologicarum antephontianum de dei. Nbg., Halbmayer 1621. Mit Holzschn.-Titelvign. 4 Bl., 247 S., 12 Bl. - II. Meelführer,J. Vindiciarum apostolicarum id est disputationum ex epistolis apostolicis, contra errores et corruptelas adversariorum...Nbg., Halbmayer (1630). Mit Holzschn.-Titelvign. 8 Bl., 244 S. - III. Willich,E. Postulatum necessarium, quo in conspectum ecclesiarum Marchicarum...Lpz., Gregorius 1628. 34 Bl. - IV. Preunel,W. Introductio generalis latino-germanica ad ludi literarii inventum, das ist Allgemeiner Bericht, wie man sich in das Schulwesen, gleichsam spielend finden soll...Lpz., Ritzsch (1630). 30 Bl. - V. Carpzov,J.B. De augustanae confessionis, symboli ecclesiarum nostri temporis pie reformatarum august. autoritate disputatio jubilea prima, proposita a P.Lysero. Lpz., Ritsch 1630. 12 Bl. - VI. Teller,A. Disputatio psychologica de imaginatione,...Lpz., Ritzsch 1630. 8 Bl. - VII. Liborius,A. Disputatio physica de occultis qualitatibus in genere quam auspice Christo...Publica disquisitioni submittit W.E.Tüntzel. Lpz., Ritzsch 1630. 8 Bl. - Durchgeh. gebr., tls. stockfleckig. Einige kl. Wurmlöcher. Vereinzelt kl. Randeinrisse. Hs. Inhaltsverzeichn. a. Vors.

Sammelband | Bild Nr.1

Sammelband | Bild Nr.1