Auction 80

80-328

Luis de Granada.

Philosophia christiana de admirabili opere creationis et quomodo per creaturas ad creatoris cognitionem perveniatur. Philosophis, theologis, verbi divini praeconibus, ac omnibus pietatem amantibus lectu iucundissima et utilissima. Ad disputandum, meditandum, et concionandum accomodata. Iuxta Mentem Caspari Manzii Iuris-Consulti & Philosophi Christiani. Angebunden ein weiterer theologischer Titel. Haenlin, Ingolstadt 1650. 8, 623, 30 S. Pergament der Zeit, unter Verwendung einer alten Handschrift gebunden, bestoßen und nachgedunkelt, wurmspurig mit Buchstabenverlust, Stempel und Signaturen, gebräunt und fleckig, insgesamt noch ordentlich.

Der Autor (1504 - 1588) war laut Wikipedia "ein spanischer Mystiker, Priester aus dem Dominikanerorden und geistlicher Schriftsteller". - VD 17 12: 634032 G. Angebunden: Caspar Manz "Duodecim praedicamenta, breviter et dilucide explicata ad disputandum, meditandum, concionandum, ad Christianam pietatem et usum forensem accomodata". Augsburg, Weh, 1658. 12, 217, 4 Seiten. - Rare theological text by Spanish author Luis de Granada. Bound together with another text by German author Manz. - Vellum of the time, bumping and browning, traces of a bookworm with some loss of text, still good.

Luis de Granada. | Bild Nr.1

Luis de Granada. | Bild Nr.1