Auktion 77
77-3243 Planum tabulare,
sive decisiones curiales, per excelsam deputationem a piae memoriae imperatrice et regina Hungariae Maria Theresia eatenus ordinatam collectae et in ordinem redactae anno 1769. Preßburg, Weber 1800. Fol. Mit gest. Titelvign. 4 Bl., 230 S. Hldr. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. (Berieb. u. best., tls. fl., unt. Eck geknickt).
Enthält Gerichtserlasse unter der Regentschaft Maria Theresias. - Tls. leicht stockfl., auf starkem Papier.