Auction 67

67-28

Arrhenius,C.

S. Anscharii primi Hamburgensium Archiepiscopi ... Vita gemina. Una oratione prosa ante annos minim. 808 scripta per S. Rimbertum... Altera oratione metrica ante annos 606 scripta ut putatur per Gualdonem Corbeiensem Monachum. Nec non prioris vita versio vetus Svecica quam dedit ante annos saltem 287 S. Nicolaus Lincopensis Episcopus. Una cum Lambecii ante annos 26 Hamburgi ad has vitas ed. annotatis. Junctim nunc ista, adj. suis excerptis chronolog. indicibusque necessariis, primus in Svecia ed. Claudius Arrhenius. Stockholm, Keyser 1677. 4°. 4 Bl., 280 S., 12 Bl. - Angebunden: Raimundus,A.A. Historia Liturgica: eller en kort Beskrifning om den Förändring i Religion, ...Konung Johan den IIIs tid här i Swerige, medelst den Pafwiska Meßans... Stockholm, Grefing 1745. 8 Bl., 128 S., 5 Bl. Pbd. d. Zt. (Berieb. u. best., tls. fl.). - Zwei seltene Erstausgaben. - Etw. gebräunt, tls. stockfl.

Arrhenius,C. | Bild Nr.1

Arrhenius,C. | Bild Nr.1