Auktion 73
73-2710 Utdrag
Utur alla ifraan ... utkomne publique handlingar, placater, förordningar, resolutioner och publicationer .... efter aaratalen, paa alla de publique handlingar och acter, som denna sjunde delen. 7. Jg. Stockholm, Grefing 1766. 4°. 14 Bl., S. 4863-5798, 32 Bl. Ldr. d. Zt. (Berieb. u. best., tls. Kratzspuren u. etw. fl., ob. Kap. mit kl. Ausriss).
Verordnungen für die Jahre 1759-1764. - Breitrand. Ex. Durchgeh. etw. gebräunt, tls. stockfl. Einige Blattränd. gebräunt. - Dazu: Wederläggning aff the Orsaker och skiäl, hwilke General Staterne föregifwa til theras ogundade de Krijgzdeclaration emoot Kgl. Mayst. och Cronan Swerige. O.O. (1674). Mod., marm. Pbd.