Auktion 83

83-262

Crusius,M.

Oratio, de vetustissimo Witembergensis ducatus oppido calva... Tbg., Gruppenbach 1595. Mit Holzschn.-Titelvign. u. Holzschn.-Portrait am Ende. 2 Bl., 64 S. Angebunden: Ludwig Friedrich. Oratio de salutari domini et servatoris nostri Iesu Christi natiuitat... Tbg., Cellius 1603. mit ornament. Holzschn.-Titelbord. 14 Bl. - Bucher,C. Oratio De Philosophiae Antiquitate, Praestantia, Atque Utilitate, In Vigiliis Catharinae Habita. Ebd. 1603. 16 Bl. - Schopper,J. Oratio De Vita et Obitu: Clarissimi et consultissimi viri, D.Johannis Hochmanni... Ebd. 1605. Mit Holzschn.-Port. a.Tit. verso. 31 S. - Hesenthaler,M. Thomae Lansi cineres, Seu oratio de vita Ejus beatoque excessu,... (Tbg.), Kerner 1657. 4 Bl., 48 S. - Kaldenbach,C. Panegyricus Memoriae ac Honoris Thomae Lansii,... Ebd. 1658. Mit 2 Notenblättern. 32 S., 6 Bl. - Jung,J.F. Tubinga Jubilans In suo purioris Theologiae Artiumque... Reformationis Lutheranae Jubilaeo Secundo... Tbg., Sigmund (1717). 28 Bl. Pbd. Anfang 20. Jh. (Berieb.).

I. VD 16 C 6133. BN 34, 502. - II. Nicht im VD 16 u. nicht im KVK. - III. VD 17 12:180637R. - IV. VD 17 39:143664N. - V. VD 17 14:072284G. - VI. VD 17 14:072286X. - VII. - Hs. Eintrag a.V. - Tls. Marginalien von alter Hand. - Gebräunt, stockfl. (tls. stärker), stellenw. wasserrd.; S. 7-16 bei Kaldenbachs Panegyricus: stärk. braunfl.

Crusius,M. | Bild Nr.1

Crusius,M. | Bild Nr.1