Auction 69
69-2 Nores,J.
In epistolam Q.Horatij Flacci de Arte Poetica Iasonis de Nores Ciprij ex quotidianis Tryphonis Cabrielij sermonibus interpretatio / Giasone de Nores. Eivsdem Brevis, et Distincta summa praeceptorum de arte dicendi ex tribus Ciceronis libris de oratore collecta. Venedig, Aldi Filios 1553. Kl.8°. Mit Holzschn.-Druckerm. 165 (i.e. 175) num. Bl. Roter Maroquin d. 19. Jhts. mit goldgepr. Druckerm. "Aldus" a. beiden Deckeln, goldgepr. Deckelfileten, Rverg., goldgepr. Innenkantfileten u. Goldschn. (Etw. berieb. u. best.).
Renouard, S. 157, 14. - Tit. leicht gebräunt, sonst ordentlich. Exlibris.