Auktion 113:

  Auktion 53

53-1553

Aphelen,H.v.

Kongelig Dansk Ord-Bog, oplyst med Exempler og Talemaader. 1. Tome: Dansk og Tysk. Anden Tome: Tydsk og Dansk. 2 Bde. Kopenhagen, Svare 1764. 4°. Ldrbde. d. Zt. mit Rverg. (Rsch. tls. läd., Gelenke etw. brüchig, tls. beschabt u. bestoßen). - Durchgeh. gebr. u. stärker stockfleckig. Vors. u. T. mit Knickfalte. - Selten.

Aphelen,H.v. | Bild Nr.1

Aphelen,H.v. | Bild Nr.1

Nächste Auktion 113
findet von 11.-13. Mai 2020 statt