Auction 65
65-114 Novum Testamentum Graecum.
Cum Vulgata Interpretatione Latina Graeci contextus lineis insertis: Quae quidem interpretatio cum a Graecarum dictionum proprietate discedit, sensum, videlicet, magis quam verba exprimens, in margine libri est collocata: atque alia Ben. Lpz., Wittigau f. Kirchner 1657. Fol. Mit gest. Titelvign. 20 Bl., 292, 160 S. - Angebunden: Biblia Universa. Et Hebraica Quidem. Cum Latina Interpretatione Xantis Pagnini Lucensis: Benedicti Ariae Montani Hispal. Ebda. 1657. Mit gest. Tit. 8 (statt 12) Bl., 183, 283, 84, 203 S. Kalbsldr. d. 19. Jhts. mit Rverg. (Tls. berieb. u. best., einige Kratzspuren, in den Gelenke etw. gebräunt).
1). VD 17 547:681839G. - 2). VD 17 3:006804G. - Zwei seltene Bibelausgaben. - 1). Tit. tls. fl. u. mit zahlr. kl. Wurmlöchern, auf Leinen aufgezogen. Tls. etw. wasserr. - 2). Tit. mit Wurmlöchern, auf Leinen aufgezogen. Es fehlen wohl 4 Bl. Vorstücke. - Exlibris.