Auction 108:

  Auction 93

93-11

Antonius Senensis.

Chronicon Fratrum Ordinis Praedicatorum. In Qvo Tvm Res Notabiles, tum personae doctrina, religione & sanctitate conspicuae, ab exordio ordinis ad haec vsque nostra tempora, complectuntur. Paris, Nivellius 1585. Mit Holzschn.-Druckerm. 249 (recte 349) S. Hldr. d. 18. Jhts. mit goldgepr. Rfileten u. Rsch. (Tls. beschabt u. best.).

Nicht bei Adams. Sehr seltene, wohl einzige Ausgabe. - Hs. Besitzverm. u. St. a. T. Flieg. Vors. mit Löchern.

Antonius Senensis. | Bild Nr.1

Next auction 108

takes place on May, 3.+4.  2019