Auction 115
Author: Schurig,M.
115-1600 Schurig,M. Haematologia historico-medica, hoc est sanguinis consideratio physico-medico-curiosa, qua non... sanguificatio, motus ac circulatio, partes et color eius... item eiusdem excretio... observationibus cum indice. Drsdn. u. Lpz., Hekel 1744. Kl.4°. 2 Bl., 408 S., 9 Bl. Ldr. d. Zt. mit Rsch. u. Rverg. (Berieb., Gelenke etw. beschäd.). [...] (Medizin)
115-1601 Schurig,M. Parthenologia historico-medica, hoc est, virginitatis consideratio. Dresden u. Lpz., Henkel 1729. 4°. 2 Bl., 384 S., 18 Bl. - ╔Angebunden: Ders.╗ Gynaecologia historico-medica hoc est congressus muliebris. Dresden u. Leipzig, Heckel 1730. 2 Bl., 418 S., 9 Bl. - ╔Ders.╗ Muliebria historico-medica, hoc es partium genitalium muliebrium... Ebda. (1729). 4 Bl., 384 S., 18 Bl. Hprgt. d. Zt. (Gebräunt, tls. beschabt u. best.). [...] (Medizin)