Auction 79
Author: Sallustius,C.C.
79-660 Sallustius,C.C.Hoc in volumine C. Crispi Sallustii haec omnia continentur. Epistola Pomponii ad Augustinum Mapheum... C. Crispi Sall. bellum Catilinarium cum interpretationibus Laurenti Vall. Omniboni Leoniceni et io. Badii Ascensii... bellum Iugurthinum cum commentariis... Io. Chry. Soldi Brixiani necnon et eiusdem Ascensii Portii Latronis declamatio contra L. Catil... C. Cris. Sal. uariae rationes ex eiusdem historiarum libris excerptae... Quae omnia cum Romae alias per Pomponium emendata, tum Venetiis quam diligentissime recognita cum additionibus aptissimisque figuris, ac castigatissima tabula Venedig, Tracuini de Tridoni 1539 die 1. Augu. Folio. Mit 15 Textholzschn. u. zahlr. Initialen, Tit. in Rot u. Schwarz. 6 Bl., CLI S., 2 w. Bl. Hprgt. d. 19. Jhdts. mit hs. Rsch. (Lichtrandig, berieb., etw. beschabt, Ecken best.). [...]
79-2388 Sallustius,C.C.Oeuvres. Trad. nouvelle par Dureau-Delamalle. Paris, Nicolle u. Giguet-Michaud 1808. LXXII, 495 S. Hldr. d. Zt. mit Rverg. (Tls. etw. berieb.). - Paralleltext lat.-franz. - Leicht stockfleckig. - Exlibris. [...]