Auction 124:

  Auction 92

Author: Justinianus.

92-691 Justinianus.

Justinianus.Authenticae se novellae constitutiones Justiniani. Genf, Vignon 1580. Mit Holzschn.-Titelbordüre. 12 nn., 327 num. Bl., 1 w. Bl. - ╔Angebunden: Justiniani Edicta╗, item Justini, Tiberii, ac Leonis... constitutiones. Ebda. 1580. 8 nn., 136 num. Bl. - ╔Consuetudines feudorum╗ Ebda. 1580. 8 nn., 61 num. Bl. Blindgepräg. Schweinsldr. über Holzdeckeln, dat. 1582. (Fehlen die Schließen). [...]
(Juridica und Kriminologie)

92-692 Justinianus.

Justinianus.Codicis Dn. Ivstiniani Sacratiss. principis ex repetita praelectione] Codicis Dn. Ivstiniani Sacratiss. Principis Ex Repetita Praelectione Libri XII. ex fide antiq. exemplarium, quoad fieri potuit, à Greg. Haloandro diligentissime purgati recognitiq[ue]. Adiecta Svnt In Fine Operis Haec. Nbg., Petrejus 1530. Fol. 12 Bl., 593 S., 27 Bl. Ldr. d. Zt. (Stark beschabt, kl. Läs.). - VD 16 C 5254. - Gebräunt u. etw. fingerfl. - Beiliegt: hs. Index v. alter Hand. (23). [...]
(Juridica und Kriminologie)

92-693 Justinianus.

Justinianus.Institutionum Libri IV. Cum Notis Perpetuis Georgii-Davidis Locameri, JC. Et Additionibus Johann. Rebhanii, JC. Et Antecessoris Argentinensis ; Editio Quarta. Accurante Ulrico Obrechto. Strassburg, Dulssecker 1711. Mit gest. Front. u. 1 gest., gefalt. Stammtaf. 8 Bl., 727 S. Prgt. d. Zt. (Leicht fl., tls. best.). [...]
(Juridica und Kriminologie)

92-694 Justinianus.

Justinianus.Institutionum, sive elementorum, libri quatuor. Ed. postrema. Amsterdam, Elzevir 1658. Mit gest. Front. und Druckermarke a.T. 11 Bl., 643 S. Prgt. d. Zt. mit hs. Rtitel. (Fleckig, Kap. mit kl. Einrissen). [...]
(Juridica und Kriminologie)

Next auction 124

takes place in July, 07-09. 2022