Auction 116
Author: Junctinus (Giuntini),F.
116-9 Junctinus (Giuntini),F.Speculum astrologiae, comprehendens commentaria in theoricas planetarum, et in sphaeram Ioannis de Sacro Bosco: Vnà cum tabulis de Eclipsibus Georgii Purbachii, & supputationibus motuum Planetarum, secundum decreta Alphonsii Regis Hispaniae: & Nicolai Copernici, cum diversis aliis tractatibus Astrologicis. Tomus posterior (von 2). Lyon, in officina Q. Phil. Tinghi, Florentini: Apud Simphorianum Beraud 1581. Fol. Titel mit schönem Porträt des Verfassers innerhalb einer großen ovalen Vignette in einem verzierten Rahmen mit Umschrift, ferner zahlr. meist schematischen Holzschnitte im Text. 1170 S., 1 Bl.; 18 Bl. Index. Ldr. d. 17. Jhts. (Berieb. u. best., tls. fl.). [...] (Astronomie)