Auktion 79
Autor: Casaubon,I.
79-181 Casaubon,I.Epistolae, insertis ad easdem responsionibus. (3. Ausg.). 4 Tle. in 1 Bd. Rotterdam, Fritsch u. Böhm 1709. Fol. Mit 2 gest. Portr. u. gest. Textvign. Hldr. d. Zt. (Rckn. lichtrandig, stärker beschabt u. best.). [...]
79-715 Casaubon,I.Theophrasti notationes morum. Isaacus Casaubonus recensuit, in latinum sermonem vertit, & libro commentario illustrauit. Ed. ultima, infinitis in locis ultra praecedentes aucta locupletata: atque paulò antè authoris obitum recognita. Lyon, Ravaud 1638. Mit Holzschn.-Druckerm. 8 Bl., 367 S., 8 Bl. Prgt. d. Zt. mit hs. Rckn.-Tit. (Vdeckel mit Eckabriss, gebräunt u. fl., tls. best.). [...] (Theophrast)