Auktion 141:

  Auktion 72

Autor: (Gallandius, P.).

72-100 (Gallandius, P.).

(Gallandius, P.).De agrorum conditionibus, et constitutionibus limitum. Siculi Flacci lib. 1 : Julii Frontini [Julius Frontinus Sextus] (: De agrorum qualitate et controversiis limitum) lib. 1. Aggeni Urbici [Aggenius Urbicus] (: De limitibus agrorum) lib. 2. Hygeni Gromatici [Hyginus Gromaticus] (: De limitibus constituendis) lib. 2. Variorum auctorum Ordines finitionum ... Omnia figuris illustrata. Paris, A.Turnebe 1554. Kl.4°. Mit 22 großen (davon 1 auf S. 134 bis., nur halbe S.) u. 70 kl. Textholzschn. 2 Bl., 256 S., 6 Bl., 20 S. Prgt. d. 17. Jht. mit hs. Rckn.-Tit. (Etw. verzogen u. fl., tls. berieb. u. best.). [...]

Nächste Auktion 141

findet am 3. - 5. Dezember 2025 statt