Auktion 67
Autor: Wennerdahl,W.A.
67-1797 Wennerdahl,W.A. Lexicon mythico-historicum, eller kort och tydelig beskrifning öfwer afgudar, gudinnor, nympher, högtider, offer, caeremonier... Linköping, G.Björckegren 1748. 4°. 6 Bl., 636 S. Hldr. d. Zt. mit goldgepr. Rckn.-Fileten. (Berieb. u. best., etw. gebräunt). [...] (Lexika - Wörterbücher - Sprachwissenschaften)
 67-5496 Österreich., 300,00 €
 67-4644 Steudel,A., 300,00 €
 67-7327 Unbekannter Künstler, 60,00 €
 67-6975 Naumann, Hermann, 60,00 €