Auction 59
Author: Cicero,M.T.
59-75 Cicero,M.T.De officiis libri tres et in illos Samuelis Rachelii commentarius philosophico-juridicus; praemissa sunt ejusdem prolegomena, quibus natura Honesti aliaque; ad jus naturae spectania explicantur. Amsterdam, Wetstein 1686. Mit gest. Tit. 563 S., 5 Bl. Prgt. d. Zt. (Gebräunt, tls. fleckig, berieben u. bestoßen). [...]
59-76 Cicero,M.T.Opera quae extant omnia. Ex sola fere Codd. Mss. Fide emendata. Studio atque Industria J. G. & J. Gruteri: Quorum Annota omnia, prius in calce Operis congesta suae nunc cuique paginae subjiciuntur. Adjungitur item Frobenii Penu Tertullianum decem indicibus... Juxta Exemplar Hamburgense. 4 Tle. in 2 Bdn. London, Mearne 1680-81. Fol. Mit gest. Front. 8 Bl., 184 S.; 2 Bl., S. 185- 547; 2 Bl, 281 S.; 1 Bl., 285-607 S., 108 u. 50 S. Index. Ldrbde. d. Zt. (Rckn. erneuert u. tls. auch Ecken erneuert, stark beschabt, mehrere Kratzspuren, bestoßen). [...]
59-77 Cicero,M.T.Opera omnia. Ex Reccnsione J.A.Ernesti qui et notas suas. 8 Bde. Oxford, Collingwood 1810. Gr.8°. Kalbsldrbde. d. Zt. mit goldgepr. Fileten u. Rsch. (Etw. fleckig, einige Kratzspuren, stärker berieben u. bestoßen). [...]