Auktion 141:
Auktion 58
Autor: Putz,J.T.
58-341 Putz,J.T. Aulae tyrocinium, sive civiliter et discrete vivendi ratio ex praeceptis et coniecturis tum ethicis, tum politicis miscellanee collecta manuductio in usum et reminiscentiam illustrissimorum Baronum Udalrici Francisci Liebsteinsky a Kolowrat,... et Udalrici Adami Popelii a Lobcowitz... Wien, Rictius 1629. Gr.8°. 4 Bl., 174 S., 9 Bl. - Angebunden: Quaestiones chronologicae de annis nati et passi salvatoris conscripta a Henrico Philippi... Köln, Kinck 1630. Mit gest. Titelvign. u. 5 gefalt. typogr. Tabellen. 2 Bl., 107 S. - Dass. ...de annis domini iulianis et nabonassari... Ebda. 1630. Mit gest. Titelvign. u. 11 gefalt. typogr. Tabellen. 4 Bl., 154 S. Prgt. d. Zt. (Etw. fleckig u. best., fehlen die Schließbänder). - Etw. gebräunt, tls. etw. wasserrandig, Tabellen tls. knickfaltig. [...]
Nächste Auktion 141
findet am 3. - 5. Dezember 2025 statt