Auction 55
Author: Hajek (Hagecius),T.
55-3707 Hajek (Hagecius),T.Dialexis de novae et privs incognitae stellae invsitatae magnitudinis & splendidissimi luminis apparitione, & de eiusdem stellae vero loco constituendo. Ffm., (P.Refeller ? für S. Feyerabend) 1574. 4°. Mit Holzschn.-Druckerm. auf d. Titel u. einigen (1 ganzseit.) Holzschnittfig. 174 (statt 176) S. - Vorgebunden: Regiomontanus (Müller),J. Tabvlae directionvm profectionumque, totam rationem primi motus continentes, & non tam Astrologiae judiciariae, quam tabulis instrumentisque innumeris fabricandis utiles ac necessariae. (Wittenberg 1606). 4 nn. Bl., 24 num. Bl., 327 S. Blindgeprägt. Schweinsldr. d. Zt. (Schließbänder fehlen, etw. berieben u. fleckig, Rckn. gebräunt u. unt. Kap. u. Gel. etw. beschäd.). [...] (Verschiedene Gebiete - Varia, Astronomie)