54-304 Horatius,F.Q.In epistolam, de arte poetica Iasonis de Nores Ciprij ex quotidianis Tryphonis Cabrielij sermonibus interpretatio. Eiusdem brevis, et distincta summa praeceptorum de arte dicendi ex tribus Ciceronis libris de oratore collecta. Venedig, für Andreas Arrivabenum 1553. Kl.8°. Mit Holzschn.-Titelvign. 173 num., 4 Bl. Ldr. d. Zt. mit Rsch. u. Rverg. (Etw. stärker berieb.). [...]
54-305 Horatius,F.Q.In quo quidem, praeter M. Antonii Mureti scholia, Io. Michaelis Bruti animadversiones habentur... Venedig, Aldus 1564. Mit Holzschn.-Druckermarke a.T. 16 nn., 183 (recte: 176) S. Spät. Prgt. mit Rsch. [...]
54-306 Horatius,F.Q.Opera. Illustravit C.G. Mitscherlich. 2 Bde. Lpz., Crusius 1800. Mit einigen gest. Vign. CLXXXIV, 550; VI, 712 S. Pbde. d. Zt. mit Rsch. (Tls. leicht best.). - Brunet III, 323. - Etw. stockfl. - Exlibris. [...]
54-307 Horatius,F.Q.Opera omnia quotquot exstant, emendatissime nunc denuo edita et notis intellectu...J.Minellii...Accedit index...C.Junckeri. Lpz., Weidmann u. Reich 1762. 3 Bl., 565 S., 36 Bl. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Berieben u. bestoßen, tls. beschabt, Gelenke tls. eingerissen). - Durchgeh. gebr. u. stockfleckig. N.a.Vors. [...]