Auktion 53

Autor: Sallustius,C.C.

53-2471 Sallustius,C.C.

Sallustius,C.C.(Opera) quae extant. Rec. var. lect., e cod. Basliensibus, Bernensibus, Turencibus, Parisinis, Erlangensi, Tegernseensi ceterisque, quos Wassius, Havercampius, Cortius aliique editores contulerunt, collectas, commentarios atque indices locupletissimos adiecit F.D.Gerlach. 3 Bde. Basel, Schweighauser 1823-31. 4°. XXVII, 301; IV, 348; VI, 400 S. Hldr. d. Zt. (Tls. berieben u. bestoßen). - Schweiger 886. - Tls. stockfleckig. [...]