Auktion 2018
Autor: Capella,M.
2018-41 Capella,M.Satyricon, in quo de nuptiis Philologiae et Mercurii libri duo, et de septem artibus liberalibus libri singulares. Omnes, et emendati, et notis, sive februis Hug. Grotii illustrati. Leiden, Plantin-Rapheleng 1599. 12 (von 16) Bl., 336 S., 39 (von 40) Bl. Hldr. d. 18. Jh. mit Rsch. (Berieb. u. best., etw. wurmspurig). [...]