Auction 141
Author: Cicero,M.T.
141-67 Cicero,M.T. Opera rhetorica: oratorica et fore(n)sia M. T. Ciceronis premisso indice et Ad C. Herenniu(m) rhetoricoru(m) lib. IIII, De inuentione qu(a)e & vetus rhetorica. lib. II. Topicorum ad Brutum lib. I. De partitione oratoria dialogus. I. De oratore lib. III. De claris oratoribus lib. I. qui quartus. De perfecto oratore lib. I. qui quintus: De optimo genere oratoru[m] fragmentum. Addita per Leonardum Aretinum Aeschinis accusatio & Demostenis defensio. (Paris), Parvus u. Badius (1511). Fol. Mit Holzschn.-Titelbord. in Rot u. Schwarz, Druckerm. u. mehreren Init. 4 nn., CXXXVIII num. Bl. - ╔Angebunden: Ders.╗ Orationes... et de petitione co[n]sulatus ad Q. Fratre[m] parenesi. Su[n]t au[n]t Orationes singul[a]e. XXXI. Addita Inuectiua. C. Crispii Salustii in Ciceronem. Item In. L. Catilinam inuectiu[a]e IIII. In. C. Verrem Actiones. VII. In M. Antonium Philippic[a]e. XIIII. Quarum omnium series... Ebda. 1511. Mit Holzschn.-Tit., Druckerm. u. Init. 6 nn., CCLXII num. Bl. Blindgepr. Prgt. d. Zt. mit Rollenst. über Holzdeckeln, mit 2 Messing-Schließen. (Gebräunt, tls. fl., mit zahlr. kl. Wurmlöchern). [...]
Estimate: 750,00 € | Sold for: 1.300,00 € | Details >> 141-68 Cicero,M.T. Philippica seconda di M.T.C. Tradotta in volgare per M. Giovanni Giustiniano. (Venedig, Venturino de Roffinelli) 1538. Mit Holzschn.-Titelvign. (Portr.) u. Holzschn.-Druckerm. am Schluß. 32 nn. Bl. Hldr. d. 19. Jhts. mit goldgepr. Rckn.-Fileten. (Tls. berieb. u. best.). [...]
Estimate: 150,00 € | Sold for: 120,00 € | Details >>
 141-2650 Witzemann, Hertha-Maria, 200,00 €
 141-3800 Hessischer Förster., 1.000,00 €
 141-4536 Tucholsky, Barbara Camilla, 67,00 €
 141-628 Wald u. Wild., 80,00 €