Auktion 140

Autor: Gebwiler,H.

140-239 Gebwiler,H.

Gebwiler,H.Epitoma regii ac vetustissimi ortus sacrae cesaree atque Catholice Maiestatis... Ferdinandi Boemie regis... omniu[m]que austriacorum archiducu[m], ducum, principumcque Habsburgensium. Straßburg, H.Gebwiler u. J.Grüninger 1527. 4°. 59 (recte 61) röm. num. Bl. Mit 2 Titelholzschnitten, gr. Wappenholzschnitt u. 48 tls. wdh. kl. Portrait-Holzschn. Hldr. des. spät. 18. Jhdts. mit Rsch. [...]