Auction 136

Author: Pineau,S.

136-300 Pineau,S.

Pineau,S.De integritatis et corruptionis virginum notis. Graviditate item & partu naturali mulierum, opuscula. - II. Ludov(ico) Bonacciuoli. Enneas muliebris. - III. Fel(ix) Platter. De origini partium, earumque in utero conformatione. - IV. Petri Gassendi. De septo cordis pervio, observatio. - V. Melchior Sebizius. De notis virginitatis. Accedunt indices novi ac pleni. 5 Teile in 1 Band. Leiden, F. Heger 1640 12°. Illustr. gestoch Titel (dat. 1641), (6), 310, (40) S. mit 10 (davon 3 gefalt.) Textholzschnitten. Prgt. der Zeit. mit handschr. Rückentitel. [...]

Next auction 142

takes place in February  11-13, 2026