Auktion 126

Autor: Ovidius,N.P.

126-572 Ovidius,N.P.

Ovidius,N.P.Amatoria. Quorum indicem sequens continet pagella. Lyon, Gryphius 1554. Mit 2 Druckermarken. 397 S. Blindgepräg. Schweinsldr. d. Zt. über Holzdeckeln mit 2 Metall-Schließen. (Gebrauchsspuren). [...]

126-573 Ovidius,N.P.

126-574 Ovidius,N.P.

Ovidius,N.P.Vita per Aldum ex ipsius libris excerpta: Heroidum epistolae; Amorum libri 3; De arte amandi libri 3; De remedio amoris libri 2; De medicamine faciei; Nux; Somnium; Pulex & Philomela quamuis Ovidij esse dicantur non magis tamen ipsius sunt quam Sabini tres ille quae illi ascributur epistola Nequid tamen desyderari a nobis posset hac etia(m) adiunximus. Venedig, Aldus (1533). Mit (wdh.) Holzschn.-Titelvign. 11 (von 12) nn. Bl., 172 (davon 1 w.) num. Bl., 8 nn. Bl. Prgt. d. Zt. mit Rsch. (Gebrauchsspuren). [...]

126-1445 Ovidius,N.P.

Ovidius,N.P.Metamorphosen. Buch X. Mythen um Orpheus (sowie 84 Verse des XI. Buches) übers. v. E.Zinn. Mit einer Einleitung v. K.Kerenyi. Heidenheim, Hoffmann (1969). Qu.Fol. Mit 58 (5 farb.) Tafeln u. 1 sign. Farblithogr. v. M.Henninger. XVII, 37 S., 9 Bl. Olwd. in Opp.-Schuber. (Dieser etw. berieb.). [...]
(Henninger)