Auction 123
Author: Gavanti,B.
123-151 Gavanti,B. Thesaurus sacrorum rituum, seu commentaria in rubricas Missalis et Breviarii Romani ... in hac ultima editione varie locupletata. 2 in 1 Bd. Antwerpen, Plantin, B.Moretus 1646. 4°. Mit 1 Holzschnittdruckermarke, 2 gestoch. Titelvign. und 1 ganzseit. Textkupfer. 26 Bl., 337 S., 1 Bl.; 14 Bl., 358 S., 1 Bl. Angebunden: ╔Ders. Enchiridion,╗ seu Manuale Episcoparum, Pro Decretis in Visitatione & Synodo de quacumque re condendis: In duas partes diuisum. 2 Tle. Ebda. 1651. 6 Bl., 302 S., 1 Bl.; 124 S., 2 Bl. Läd. Hldr. d. Zt. (Tls. Gel. gerissen, Rckn. beschäd., Berieb. u. bestoßen). [...]