Auction 141:
Auction 110
Author: Peuerbach,G.
110-394 Peuerbach,G. Theoricae novae planetarum. ... ab Erasmo Reinholdo Salueldensi pluribus figuris auctae, & illustratae scholijs... Inserta item methodica tractatio de illuminatione Lunae. Wittenberg, Crato 1580. Mit 3 gefalt. Holzschn.-Taf. u. zahlr. Textholzschn. 8 nn., 247 num., 1 w. Bl. - ╔Angeb.: Sacrobosco,J.de.╗ Libellus de sphaera. 2 Tle. Wittenberg, Seitz 1578. Mit zahlr. Textholzschn. u. 2 gefat. Tab. 66; 68 (d.le.2.w.) nn. Bl. - ╔(Johannes de Blanchinis).╗ Tabulae Ascensionum Rectarum Et Obliquarum Ad Elevationem poli grad. 32. 33. 48. 51. & 52 utiles ad doctrinam ascensionum ... Wittenberg, Crato 1564. 8 Bl. Prgt. d. Zt. (Gelockert, gebräunt, tls. fl. u. best.). [...]
Next auction 141 takes place in December 3 - 5, 2025
 110-4551 Klassische Moderne., 667,00 €
 110-2900 Marinoni,J.J., 5.000,00 €
 110-1192 Lefour,P.A., 80,00 €
 110-6236 Thoma, Hans, 400,00 €