Auction 108
Author: Herrgott,M.
108-2605 Herrgott,M. Genealogia diplomatica Augustae gentis Habsburgicae, qua continentur vera gentis huius exordia, antiquitates, propogationes, possessiones,... sed aliis etiam pluribus illustrissimis Germaniae nostrae familiis, et patriae medii aevi historiae lucem foenerantur. 2 Tle. in 3 Bdn. Wien, Kaliwode 1737. Fol. Mit 2 (statt 3) gest. Front. (wdh.), 3 gest. Tvign. (wdh.), 35 gest. Textvign., 19 gest. Initialen, 6 Textkupfern, 1 (statt 24) dplblgr. Kupfertaf. sowie 3 Tab. 12 Bl., LXXII S., 337 S., 17 Bl.; 16 Bl., 411 S.; 16 Bl., S. 414-851, 44 Bl. Läd. Umschl. d. Zt. (Deckel tls. lose, fl., mit Einrissen u. Fehlstellen, Randläsuren). [...] (Österreich)
108-2606 Herrgott,M. Monumenta augustae domus Austriacae. Bd. 1 (v.4). Wien, Kaliwoda 1750. Fol. Mit gest. Tit., gest. Tvign. u. 25 gest. Taf. 14 Bl., 244 S., 12 Bl. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Best., stärker berieb., Kap. etw. läd.). [...] (Österreich)