Auction 106
Author: Muretus,M.A.
106-504 Muretus,M.A.Orationes, epistolae, hymnique sacri. Ed. ultima. 2 in 1 Bd. Ingolstadt, A.Sartorius 1597-99. Mit Holzschn.-Druckerm. 8 Bl., 605 S., 1 w. Bl.; 12 Bl., 288 S. - ╔Angeb.: Voellus,J.╗ De Ratione Conscribendi Epistolas, vtilissimae Praeceptiones... Ingolstadt, Santorius 1597. Mit Holzschn.-Druckerm. 8 Bl., 80 S. Blindgepr. Schweinsldr. d. Zt. über Holzdeckeln. (Gebräunt u. fl., Schließen nur fragment. vorhanden). [...]
106-2206 Muretus,M.A.Orationes, Epistolae, & Poemata, Cum Praefatione & insignibus augmentis M. Jacobi Thomasii. Sub calcem adjectae sunt Nuptiae Parisinae. Accessit nunc praeter appendicem, editioni ultimae adiectam, nova appendix, quae nonnulla Mureti opuscula, nunquam in Germania adhuc vulgata, exhibet. Cura Joannis Ehrhardi Kapii. Lpz., Gross 1750. Mit gest. Portrait-Front. 78, 798, 212, 112, 132 S. Ldr. d. Zt. mit Rsch. u. Rverg. (Berieb. u. best.). - Etw. fleckig, Front. mit Fehlst. im w. Rand, N.a.T.u.V. [...]