Auktion 79

79-202

(Corpus Institutorum S. Iesu).

9 Tle. der Sammlung (von 16) in 1 Bd. Antwerpen, Meurius 1635. Prgt. d. Zt. mit hs. Rtit. (Etw. berieb. u. best., angestaubt, Reste von Signatur-Sch., Schließbänder fehlen).

De Backer-S. V, 81. - Großes Teilstück der auch einzeln vertriebenen Sammlung. "Meursius publia en 1635 une édition complète, qui doit étre considerée comme la première, des constitutions, règles, etc.: toutes les parties ont un titre particulier" (dBS). Vorhanden sind: 1. Decreta congretationum generalium societatis Iesu. 474 S., 15 Bll. - 2. Canones congregationum generalium societatis Iesu. 80 S., 8 Bll. - 3. Formulae congregationum in quartâ generali congregatione confectae et approbatae in sextâ & septimâ recognitae et auctae. 136 S., 4 Bll. - 4. Ratio atque institutio studiorum societatis Iesu. Auctoritate septimae congretationis generalis aucta. 173 S., 17 Bll. - 5. Ordinationes praepositorum generalium, communes toti societati. 146 S., 7 (2 l.w.) Bll. - 6. Compendium privilegiorum et gratiarum societatis Iesu. 164 S., 2 Bll. - 7. Instructiones ad provinciales et superiores societatis. 112 S., 4 Bll. - 8. R.P. Claudii Aquavivae societatis Iesu praepositi generalis industriae. 117 S., 5 (2 l.w.) Bll. - 9. R.P. Claudii Aquavivae societatis Iesu praepositi generalis instructio pro superioribus. 48 S., 2 Bll. - Etw. gebräunt, tls. fleckig, tls. wasserrandig, 2 Tit. mit St., Innendeckel mit gest. Exlibris von Friedrich Nicolai.

(Corpus Institutorum S. Iesu). | Bild Nr.1