Auction 94
Author: Balbinus,B.
94-3714 Balbinus,B.Miscellaneorum historica regni Bohemiae quibus natura Bohemicae telluris; prima gentis initia; districtuum singulorum descriptio; fundamenta regni; ducum et regum imperia; leges fundamentales... item historia brevis temporum cum chronologico examine. - Band II: Miscellaneorum historicorum regni Bohemiae, topographicus et chorographicus, qui fines et terminos totius Bohemiae... Zus. 2 Bde. Prag, Czernoch 1679-1681. 4°. Mit 1 halbs. Kupferst. verso Titel, 3 (davon 2 dplblgr.) Holzschn.-Taf., sowie einigen Textvign. 4 Bl., 181 S., 6; 1 Bl., 299 S., 13 (von 14) Bl. Hprgt. d. Zt. u. Hldr. d. Zt. (Berieb. u. best.). [...] (Österreich, Böhmen)