Auktion 136:
Auktion 83
Autor: (Schard,S.).
83-271 (Schard,S.).Germaniae Antiqvae Illvstrationem Continet, In Qva Vetervm Avtorvm Descriptiones, Tam Generales, quàm speciales, cum doctissimorum virorum nostrae aetatis, elaboratis commentarijs explicantur, omissae ab antiquis recentiorum studio et industria supplentur; praecipue historiae Germaniae antique & novae describuntur...1. Bd. (statt 4). Basel, Henricpetri (1574). Fol. Mit zahlr., fig. größeren u. kl. Holzschn.-Init. u. Holzschn.-Druckerm. 38 (1 w.) Bl., 825 S., 1 Bl. Prgt. d. Zt. (Rckn. mit gr. Ausrissen, nur fragment. vorhanden, gebräunt, tls. fl. u. best.). [...] (Deutschland)
83-3537 Ellenberger,W. u. H.Baum, 60,00 €
83-7615 Sass, Johannes, 80,00 €
83-6868 Theek, Paula, 200,00 €
83-5201 Meissen Tasse mit Untertellern., 53,00 €