Auktion 57
Autor: Ursinus,J.H.
57-2255 Ursinus,J.H.Acerra philologica, mille variarum historiarum, physicarum, ethicarum, mythicarum, de rebus fere omnibus, ex innumeris autoribus selectam ... libri quinque, cum mantissa ... Frankfurt, Hermsdorff 1659. 12°. Mit gest. Front. 534 S., 38 Bl. - Angebunden: Ders. Annalectorum rhetoricorum, sive sacrae profanaeque eloquentiae progymnasmatum. Libri duo. Nbg., Endter 1660. 426 S., 16 Bl. - Vorst,J. Observationum in linguam vernaculam specimen. Bln., Schultz 1669. 1 Bl., 93 S. Prgt. d. Zt. (Gebräunt u. fleckig, mit zahlr. kl. Wurmlöchern, Gelenk mit kl. Einriss, bestoßen). [...]